Forum POLSKIE FORUM FANÓW VITASA Strona Główna
Forum POLSKIE FORUM FANÓW VITASA Strona Główna Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj

Forum POLSKIE FORUM FANÓW VITASA Strona Główna » Wokół Vitasa » Trochę więcej słów... ;) Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 85, 86, 87  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 10:20 Odpowiedz z cytatem
jo
Stały bywalec
Stały bywalec
Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 98
Skąd: Żnin




to jest dobijające....
jest o czymś mowa ,nowe projekty....
i to tylko gadanie, bo tego nie ma
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Wysłany: Nie Gru 05, 2010 10:20
Reklama





PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 23:25 Odpowiedz z cytatem
klopps
Wirtuoz
Wirtuoz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 691




no dwie kolekcje wydal swoich przebojów Very Happy i niedlugo nowy teledysk....no tak ...ale za to koncertuje Very Happy Very Happy Very Happy
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 10:45 Odpowiedz z cytatem
jo
Stały bywalec
Stały bywalec
Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 98
Skąd: Żnin




i to dużo koncertuje ..... Very Happy
to jedyne pocieszenie Laughing
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 12:54 Odpowiedz z cytatem
grakow
...ze zniżką 50 % :)
...ze zniżką 50 % :)
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 153
Skąd: Warszawa




V. i P. zajeci sa klepaniem kasy, a nie pomyslunkiem nad czyms nowym. Wypalili sie i nie chce im juz sie bawic w jakies tam nowosci.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 22:58 Odpowiedz z cytatem
klopps
Wirtuoz
Wirtuoz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 691




taaa filmy beda krecic, jest artykul, wypowiedz pudowkina, ze vitas chce powaznie sie zajac kariera aktorska....

niech sie powaznie spiewaniem zajmie lepiej miszczu wypowiedzi
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

PostWysłany: Wto Gru 07, 2010 12:15 Odpowiedz z cytatem
jo
Stały bywalec
Stały bywalec
Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 98
Skąd: Żnin




właśnie niech robi to co mu najlepiej wychodzi.... Smile

biorąc jego występ w "mulan" to pozostaje niedosyt....
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

PostWysłany: Sro Mar 16, 2011 15:59 Odpowiedz z cytatem
Ava
...ze zniżką 50 % :)
...ze zniżką 50 % :)
Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 146




Czesto podczytuje piewców (jestem fanka waszych fotostory, naprawde sa cholernie smieszne) i na piewcach przeczytałam taki post:
"Wzruszylam sie.... Crying or Very sad
http://www.szuman.eu/archives/758-Konce ... OLANY.html
Przeczytajcie opinie fachowca o glosie Vitasa pod clipem. Co myślicie??"

Osoba ktora tu wypowiada sie na temat techniki wokalnej Vitasa napewno nie jest zadnym specjalista. To ze ktos mowi o jakichs rejestrach czyli uzywa jakich zwrotow ktore dla Was nie sa znane nie znaczy ze wie co mowi. Studenci na studiach tez potrafia uzywac madrze brzmiacych slow ale nie nie zawsze sens tej wypowiedzi jest "mądry".
Vitas nie brzmi kobieco kiedy nie spiewa operowo. Czy ktos z Was slyszac jak spiewa (nie operowo), pomyslal by ze brzmi kobieco? ja napewno nie. Kiedy spiewa operowo spiewa kontratenorem. A kontratenorzy maja specyficzne brzmienie, kazdy brzmi "kobieco" (dziwne ze ten "znawca" ktory to raczył sie wypowiadac na temat głosu Vitasa tego nie wie). Osobiscie nie znam osoby ktora miala by fenomenalna technike wokalna w kazdym stylu wokalnym i spiewała wszelkie style wybitnie dobrze.
Kazdy wybiera sobie styl wokalny zgodnie ze swoim charakterem, zgodnie z wrazliwoscia, wewnetrzna energia. Ja kocham oopere i za skarby swiata nie zaspiewałabym rocka i nie ksztalce glosu w tym kierunku. Jesli jego glos pozwala mu wyrazac to co on chce to znaczy ze technike posiada, a jesli nie pozwala to znaczy ze tej techniki nie ma. Wiec tak naprawde tylko Vitas wie czy jest dobry technicznie czy nie.
Roznica miedzy tymi jak to nazwala osoba wypowiadajaca sie "przejsciami" jest niezwykle prosta do wyjasnienia. Wysokie dzwieki Vitas spiewa w stylu operowym. Wiec je zaciemnia. (obniza krtan i nosi podniebienie miekkie daje duzo twangu). I jesli tak chce brzmiec to jest to jego wybor.
Wielu artysotw ma swoj charakterystyczny styl. Np Joe Cocer, czy Sam Brown ze swoja chrypa. Artysci nie moga brzmiec na litosc boska wszyscy tak samo.
On lubi spiewac wysoko, my lubimy tego sluchac. Spiewa 10 lat i jest co raz lepszy a to znaczy ze nie mozna jego "technice wokalnej" nic zarzucic.

Ja wiem ze dla osob nie obeznanych z tematem to i moja wypowiedz i wypowiedz z linku nie wiele wyjasniaja i obie pewnie sa czarna magia. W kazdym badz razie głos sluzy do komunikowania sie, a komunikujemy sie przekazujac swoim glosem siebie, swoje emocje, potrzeby. Spiewajac robimy to samo co mowiac ale z inna dynamika. Roznica jest taka jak miedzy zwyklym poruszaniem sie a tanczeniem. W tancu tez czlowiek wyraza siebie (dlatego wybiera sie styl tanca zgodny z nasza osobowiscia i wrazliwoscia itd itp). Jesli nasz taniec pozwala nam wyraz sie w pelni bez szkody dla zdrowia to znaczy ze jest super. W tancu tez kazdy tworzy swoj styl. Tak jak kazdego mozna poznac po sposobie poruszania sie. Bo jest w sposobie poruszania u kazdego cos jego wlasnego. Vitas ma w spiewie cos swojego.

Sorki ze sie rozpisalam znowu. Zawasze mnie ponosi jak czytam jakies głupoty ktore udaja madrosci.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

PostWysłany: Sro Mar 16, 2011 16:42 Odpowiedz z cytatem
Aiku
Kierowniczka chóru ;)
Kierowniczka chóru ;)
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 1881
Skąd: Bielsko - Biała




Dzieki Ava za kolejny ciekawy wykład na temat techniki wokalnej . Nigdy mnie to specjalnie nie interesowało , ale od kiedy przybliżasz nam tutaj temat , zaczynam lepiej rozumieć o co w tym chodzi . Smile

_________________

Anioł bez skrzydła...bo je zamienił na różki;)
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

PostWysłany: Sro Mar 16, 2011 16:58 Odpowiedz z cytatem
Ava
...ze zniżką 50 % :)
...ze zniżką 50 % :)
Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 146




Mam nadziej ze nie wychodze na wymadrzajaca sie. Ale w moim przekonaniu ktos napisal straszne glupoty.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

PostWysłany: Sro Mar 16, 2011 17:55 Odpowiedz z cytatem
Rita
Maestro
Maestro
Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 1980
Skąd: Lubin




ja tam sie wypowiadała co do specjalistycznego głosu Vitasa itp. nie bede.... ale wiem jedno... nawet ja fałszująca nawet "Kotka na płotku" niemiłosiernie, jeśli śpiewam w pracy po raz setny jakąś piosenkę to po tym setnym razie nawet mi ona płynnie i ślicznie wychodzi...
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

PostWysłany: Sro Mar 16, 2011 19:17 Odpowiedz z cytatem
Aiku
Kierowniczka chóru ;)
Kierowniczka chóru ;)
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 1881
Skąd: Bielsko - Biała




Niee Rita ... Tobie się tylko tak wydaje , bo się przyzwyczajasz ;P
Nie wychodzisz Ava . To dobrze , że jest tu ktoś kto się zna i potrafi nam co nieco przybliżyć .

_________________

Anioł bez skrzydła...bo je zamienił na różki;)
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

PostWysłany: Sro Mar 16, 2011 20:04 Odpowiedz z cytatem
Ava
...ze zniżką 50 % :)
...ze zniżką 50 % :)
Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 146




Jak ktos chce moge rozne ciekawe rzeczy do poczytania czy posluchania polecic.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

PostWysłany: Czw Mar 17, 2011 07:25 Odpowiedz z cytatem
basiek
Pierwszy raz na koncercie
Pierwszy raz na koncercie
Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 15
Skąd: Białystok




Nie jestem fachowcem od śpiewu, ale żywo interesuję się tematem emisji głosu itp. bo sama śpiewam, po prostu to lubię.
Podsyłałam swojemu link do utworów V i nie był porażony, wzruszony czy co tam. Wypowiedział się oszczędnie i niezbyt pochlebnie.
Nie to, że zawiedziona postępowaniem menadżera chcę negować na całej linii artystę, bo rozmowa odbyła się kilka miesięcy temu a sama też głucha nie jestem Wink

W przywitalni pisałam, że dla mnie V jest artystą nierównym jeśli chodzi o repertuar, ale nawet zachwycając się klimatem niektórych piosenek nie pozostaję głucha na to, że w normalnym rejestrze barwę ma przeciętną.

Tych piosenek, których słuchałam będę nadal słuchać, bo mi się podobają.
Jednym z plusów jest to, że postanowiłam wrócić do nauki rosyjskiego, bo chociaż od bardzo dawna bardzo interesuję się wschodem, czytam ichnie książki itp. to jednak ten koncert był impulsem dzięki któremu serio zabrałam się do pracy.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

PostWysłany: Czw Mar 17, 2011 10:38 Odpowiedz z cytatem
Ava
...ze zniżką 50 % :)
...ze zniżką 50 % :)
Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 146




Basiek wybacz ale nie wiem zupelnie co to jest "normalny rejestr". Ocena barwy głosu jako piekna czy brzydka to ocena super subiektywna. Ja nieznosze barwy głosu Janusza Radka. Poprostu mnie irytuje. Smiesze jest tez to ze Vitas tak bardzo krytykowany jest za swoje wysokie dzwieki w szczegolnosci przez tych ktorzy ich poprostu nie umieja wyciagnac.
Nauczyciele maja tendencje do tworzenia kolejnych klonow, niszczenia indywidualnosci. W wiekszosci tak jest. Zapendowska tez przyznala sie dopiero nie tak dawno ze przez dlugie lata tez tak robila nim zrozumiala ze indywidualnosc trzeba rozwijac. Ze kazdy ma prawo brzmiec jak chce.
Na szczescie sa na swiecie silne indywidualnosci ktore sie wybijaja i powstaja nowe style wokalne. Bez tego do dzis wszyscy spiewali by opere bo przeciez dawniej oficjalnie tylko ten rodzaj spiewu funkcjonowal.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

PostWysłany: Czw Mar 17, 2011 11:27 Odpowiedz z cytatem
basiek
Pierwszy raz na koncercie
Pierwszy raz na koncercie
Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 15
Skąd: Białystok




Ava, ale przecież on jest przeciętny tak naprawdę.
Kilka piosenek z klimatem i tyle.
Nie słuchałam go dla jego góry, bo wolę zdecydowanie arie operowe.
On był dla mnie bardziej jak bajka, wiedziałam, że to gra, często kicz, ale coś mnie pociągało.
Opera 2 była super, była inna, miała klimat.
Łucję kocham jako arię, bardzo mi się podobała aranżacja Vitasa.
Zwiezda ma jakąś tęsknotę, gdy tego słucham to aż mi serce łka za czymś tam.
Wiele piosenek mnie rozczarowało, bo nie sztuką jest przywalić górą, bo całość ma mieć ręce i nogi. I jeśli słyszę chamskie disco to wyłączam, bo aż takiego kiczu nie trawię.

To nie jest wyraz rozgoryczenia odwołaniem koncertu. Takie zdanie miałam od początku, bo idol idolem, ale nie jestem bezmyślną owcą i na szczescie też nie głuchą Wink
To, że lubię kilka piosenek i lubiłam wykonawcę, nie znaczy, że byłam bezkrytyczna. Staram sie być uczciwa.

Normalny rejestr to w moim pojęciu jest głos w przeciętnej skali. Tylko proszę, nie łap mnie za terminologię, bo nawet szkoły muzycznej nie robiłam i znam się o tyle, o ile zdołałam dotrzeć do czegoś albo obiło mi się coś o uszy.
Sama mam kawał głosu, śpiewam tez sopranem i ćwiczę, bo marzę o zaśpiewaniu Łucji, nawet tylko dla siebie, ale niech to będzie dobrze zrobione, bo perfekcjonizm to moje trzecie imię Wink

Nie pisałam, że Vitas ma brzydką barwę, ale przeciętna? Co to onacza? Takich jak on są miliony i tylko wyróżnia go skala.

Steczkowska też ma potężną skalę głosu i moim zdaniem ciekawą barwę, zdolności interpretacji i wiele innych tylko nie ma takiego bezwględnego i cwanego manage ;]
I miała dodatkowo pecha, ze Ciechowski tak młodo umarł, bo te płyty z nim robione to dla mnie cudo. Piękne połączenie talentu kompozytora z talentem wokalnym.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość

Wysłany: Czw Mar 17, 2011 11:27
Reklama





 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POLSKIE FORUM FANÓW VITASA  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
    Powered by Active24, phpBB © phpBB Group. Designed for Trushkin.net | Themes Database