Forum POLSKIE FORUM FANÓW VITASA Strona Główna
Forum POLSKIE FORUM FANÓW VITASA Strona Główna Zaloguj Rejestracja FAQ Szukaj

Forum POLSKIE FORUM FANÓW VITASA Strona Główna » O Vitasie słów kilka... » Historia człowieka o syrenim głosie (by Sjuzanna)
Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Historia człowieka o syrenim głosie (by Sjuzanna)
PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 01:01 Odpowiedz z cytatem
Crazy_Violin
Dyrektorka opery ;)
Dyrektorka opery ;)
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 513
Skąd: Z lodowiska pośród tajgi :P


Vitas (ros. Витас) to rosyjski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, aktor i projektant mody. Naprawdę nazywa się Witalij Władasowicz Graczew (ros. Виталий Владасович Грачев). Urodził się 19 lutego 1979 roku roku w Daugavpils na Łotwie.

Zadebiutował w Rosji w grudniu 2000 utworem Opera#2, w którym zadziwił publiczność niesamowitą skalą głosu. Vitas dysponuje 5 oktawowym kontratenorem, przez niektórych zwanym potocznie męskim sopranem. Niezwykły głos stał się pretekstem do wielu oskarżeń i plotek , między innymi o śpiewanie z playbacku, zapożyczanie cudzego głosu, symulacje komputerowe, a nawet kastrację.
Oczywiście wszystkie podejrzenia okazały się być niesłuszne. Vitas wielokrotnie na koncertach udowadniał widzom, ze śpiewa na żywo, najczęściej poprzez odsuwanie mikrofonu od ust. O jego możliwościach mogła się przekonać już publiczność na jego pierwszym koncercie na Kremlu (był najmłodszym do tej pory artystą, który zagrał tam solowy koncert ), kiedy to wysokie noty Vitasa doprowadziły do pęknięcia żarówki w żyrandolu.

Na samym początku kariery Vitas dostąpił zaszczytu zaśpiewania w duecie z Demisem Roussosem kultowego utworu "Good bye, my love", oraz z kompozytorem Lucia Dalla w utworze "In memory of Caruso".

W 2003 roku Vitas zagrał 264 solowe koncerty m.i. w Rosji, Australii, USA, Kanadzie, Izrealu, Niemczech, Kazachstanie, Litwie, Łotwie, Estonii, Tadżykistanie, Ukrainie i Białorusi, a w kolejnych latach (2004-2006), podczas których dał ponad 600 koncertów (!), stał się on najcześciej koncertującym artystą rosyjskim.

Od początku swojej kariery Vitas wydał w Rosji 7 płyt: "Philosophy of Miracle" (2001), "Smile!"(2002), "Mama" (2003), "The Songs of my mother" (2003), "A kiss as long as eternity" (2004). "Return home" (2006), "Return Home part 2 (Krikom Zhuravlinym)" (2007), które sprzedały się w milionach (z całą pewnością przekroczyły liczbę 10 mln) egzemplarzy, pobijając tym samym rosyjskie rekordy (w 2004 roku 2 mln sprzedanych płyt w pół roku od premiery) i stając się najlepiej sprzedającymi albumami lat 2001, 2002, 2003, 2004, 2005 i 2006. Vitas nagrał również dwa single : „Opera #2” i „Good-bye”, z których pierwszy otrzymał rosyjską nagrodę wydawców płyt „Rekord”, jako najlepiej sprzedający się singiel 2001, 2002 i 2003 roku. Trzykrotnie Vitas był laureatem festiwalu „Piesnya Goda” w 2000, 2001 i 2002 roku, dwukrotnie festiwalu „Zolotoj Grammofon” w 2001 (z utworem „Opera #2”) i 2002 roku (z utworem „Smile!”), czterokrotnie został laureatem nagród muzycznych „Podium” (za najmodniejsze osiągnięcia w sferze muzyki popularnej) w 2001, 2002, 2003 i 2005 roku, trzykrotnie otrzymał nagrodę „Narodnyj hit” w 2001, 2002 i 2003 roku (Za „Opera #2”, „Smile” i „The Star” , jako najczęściej grane utwory w stacjach radiowych). W 2001 i 2003 roku stacja „Hit fm” przyznała mu nagrody „100 pudovyj hit”, a w 2002 roku otrzymał także nagrodę „Solista roku”.Ostatnimi z licznych nagród i wyróżnień, jakie Vitas otrzymuje co roku - było odznaczenie płyty "Return Home part 2" tytułem Płyty Roku 2007 w Rosji, oraz tytuł Russian Citizen of The Year 2007 (Obywatela Roku 2007) w kategorii 'Art without limits' ('Sztuka bez barier') - uznanie za osiągnięcia Vitasa jako artysty, kompozytora i autora tekstów.

Kontrakty z zagranicznymi wytwórniami fonograficznymi (Universal we wschodniej Europie, Chiny, Tajwan, USA), zaowocowały wydaniem płyt CD i DVD Vitasa poza Rosją. Od tej pory Vitas zrobił oszałamiającą karierę w Chinach, Tajwanie, Japonii i inych krajach azjatyckich, gdzie jego koncerty wielkrotnie transmitowano w telewizji.
W ciągu miesiąca po premierze płyty w Chinach, stała się ona potrójną platyną, a liczba sprzedanych tam płyt przekroczyła już 12 mln. Zdaniem chińskiej prasy jeszcze nikomu nigdy w Chinach nie udało się osiągnąć tak oszałamiającego sukcesu. Podczas pierwszej trasy koncertowej ASIA TOUR, całkowita frekwencja na koncertach wyniosła 520 tys, a transmisje koncertów oglądnęło w chińskiej telewizji 70 mln ludzi.
Premiera płyty, wydanej przez Gemini Sun Records w Stanach miała miejsce 29 stycznia 2008, a akcja promocyjna zaplanowana jest na rok 2008. Wielkie nadzieje wiążą z nią amerykańscy fani, którzy od wielu lat aktywnie działają w kraju na rzecz swojego idola (ich dziełem jest strona www.vitasusa.com).

Utwory Vitasa to mieszanka wielu stylów i gatunków. Eksperymenty muzyczne artysty przebyły długą drogę od opery, poprzez muzykę dance, pop, tradycyjne utwory rosyjskich kompozytorów (jak Anna Pachmutova) i ballady.

Swój sztandarowy hit "Opera #2", który zapoczątkował jego karierę, Vitas napisal podobno w wieku 7 lat, a po raz pierwszy wystąpił z nim na scenie w wieku 12 lat na Festiwalu Piosenki Dziecięcej, gdzie utwór został przyjęty entuzjastycznie. Anegdota głosi, że Vitas napisał ów utwór w nocy, i kiedy zaczął spiewać refren obudził wszystkich sąsiadów, którzy byli pewni, że wybuchł pożar.

Vitas od dziecka rozwijał swoje artystyczne talenty. Po przeprowadzce do Odessy w 1989r. ukonczyl tamtejsza podstawówkę i szkołę muzyczną (w klasie akordeonu i fortepianu), a zanim poszedl do liceum rozwijał się pod okiem dziadka, Arkadija. Grywał z nim koncerty na akordeonie. Następnie przez trzy lata uczęszczał do szkoły muzycznej w klasie akordeonu oraz wstąpił do liceum artystycznego i zaczął grywać w trupach teatralnych.
Jednak być może talent Vitasa nigdy nie zostałby odkryty, gdyby nie znany, charyzmatyczny producent, Siergiej Pudovkin, ktory wypatrzyl go na scenie Odesskiego Teatru Plastyki i od razu zauważył jego niesamowity potencjał. Podczas jednego z wywiadów sam Pudovkin opisał następująco ów przełomowy występ, którym Witalij go oczarował : "... mówił on raz dziecięcym głosem, raz głosem generała Lebeda, za chwilę znowu przeobrażał się, zmieniał maski, to był podobny do starca, to znowu do młodzieńca, raz był nie do opisania piękny a raz brzydki...”. Wedle niektórych źródeł przez kilka lat (konkretny okres jest trudny do sprecyzowania) Vitas studiował na Akademii Muzycznej w Odessie. Jak zdradził w jednym z wywiadów Siergiej Pudowkin, Vitas studiował zaocznie na Uniwerysytecie im. Łomonosowa w Moskwie (niestety nie wiadomo na jakim kierunku).

Niewiele wiadomo o życiu prywatnym artysty. On sam rzadko o nim rozmawia, nie udziela też zbyt często wywiadów. Mówi się, że to trik marketingowy stosowany przez Pudovkina, mający na celu podsycenie ciekawości fanów. Sam Pudovkin twierdzi natomiast, że chroni Vitasa przez szkodliwymi mediami, które przez krzywdzące pomówienia mogłyby zniszczyć jego karierę. Ponadto Vitas twierdzi, że woli wyrażać siebie poprzez swoją twórczość, niż niepotrzebnie tracić energię na inne formy promocji.

W istocie bowiem plotek na temat Vitasa jest co niemiara. Informacja o jego ślubie nigdy nie została potwierdzona, a zdjęcia zrobione przez paparazzi pozostawiają wątpliwości. Żona Vitasa miałaby mieć na imię Svetlana, a ślub miał odbyć się 11 lipca 2006 w Odessie. Jednak Siergiej Pudovkin w jednym z wywiadów zdementował tą informację, twierdząc, że zdjęcia pochodzą ze ślubu kuzynki Vitasa, ponadto faktem, który miałby przemawiać za tym, że nie był to jego ślub, miała być nieobecność ojca Vitasa. Pudovkin stwierdził również, że w innym wypadku Vitas niewątpliwie podzieliłby się z innymi tym radosnym wydarzeniem. Rosyjscy fani są mimo wszystko przekonani, ze Vitas nie jest już kawalerem.

O rodzinie Vitasa z całą pewnością wiadomo, że jego ukochana mama nazywala się Lidia Michaiłowna, tata to Władas Arkadiewicz, a dziadkowie - Marija Kazimirowna i Arkadij Dawydowicz (z którym wspólnie śpiewają "Pieśń o drużbie"). Vitas ma podobno także rok starszego, przyrodniego brata (mają wspólnego ojca), Władisława Mironicza, zamieszkałego w Tbilisi w Gruzji.
Smutnym wydarzeniem w życiu arysty była w 2001 roku śmierć jego ukochanej matki, którą bardzo przeżył - podobno wyjechał na jakiś czas do Tybetu, aby tam dojść do siebie. Napisał dla niej wzruszającą, osobistą balladę "Mama", która podczas każdego występu nieustannie doprowadza widzów do łez.

Vitas jest autorem słów i muzyki do zdecydowanej większości swoich utworów. Jak sam twierdzi, utożsamia się z nimi całkowicie, zawiera w nich wszystkie swoje myśli, odczucia, wspomnienia, mówi, że te utwory są jego życiem.

Jako aktor zadebiutował w 2002 roku krótkometrażowym filmie "2 Romeo i 7 Julii", a wiosną 2003 roku na scenie Teatru Majakowskogo odbyła się premiera dramatycznego spektaklu „Wiktor lub dzieci u władzy”, gdzie Vitas wcielił się w główną rolę dziewięcioletniego chłopca. W 2003 roku zagrał rownież rolę w serialu kryminalno -detektywistycznym pt. ' Evlampiya Romanova' (odcinek 'Ukochany drań'), a w 2006 wystąpił w komedii 'Crazy day'.


2002 rok obfitywał w ciekawe wydarzenia. Vitas i Sergiej Pudovkin, przystąpili na prośbę Światowego Związku „Rozum bez narkotyków” do zrzeszenia, i razem z Patriarchą Rosji, Dalai Lamą, Kofi Annanem, Tiną Turner i prezydentami 20 krajów, stali się jego honorowymi członkami. Na ceremonii oczyszczenia u podnóża świętej góry Tasztar Ata, Vitas otrzymał „kamień świata”, który ma 350 milionów lat i według legendy, posiada dobro świata od początku istnienia człowieczeństwa.

29 września, 2002 roku na Kremlu odbył się pokaz mody Vitasa "Autumn dreams". Jest również projektantem wszystkich swoich scenicznych kreacji i wielu ubrań, które nosi na codzień. W niedalekiej przyszłości planowane jest otwarcie w Chinach sieci butików z ubraniami projektowanymi przez Vitasa i sygnowanymi jego imieniem.

Wydawałoby się, że to niemożliwie robić dobrze tyle rzeczy naraz... a jednak!
Oto właśnie Vitas - człowiek wielu talentów Smile

[Źródła: www.wikipedia.pl, www.wikipedia.com, www.muzykarosyjska.pl, przeróżne strzępki informacji zdobyte drogą internetową oraz dzięki naszym wspaniałym użytkownikom :] Zdjęcie: www.vitas-foto.narod.ru]


Ostatnio zmieniony przez Crazy_Violin dnia Wto Lut 12, 2008 23:40, w całości zmieniany 1 raz
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Wysłany: Pią Lut 01, 2008 01:01
Reklama

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 00:37 Odpowiedz z cytatem
Crazy_Violin
Dyrektorka opery ;)
Dyrektorka opery ;)
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 513
Skąd: Z lodowiska pośród tajgi :P
Więc tak... poczuwamy się do pewnych wyjaśnień w związku z naszym Artystą Smile Chodzi o jego, powiedzmy, mini drzewo genealogiczne Wink
Otóż po burzliwych naradach nad rodzinnymi koligacjami doszłyśmy do następujących wniosków:

Był sobie Władas Arkadiewicz (od imienia ojca) Graczew (nazwisko) i jakaś kobieta- urodziło im się dziecko i to był Wladislaw (nazwisko Mironicz prawdopodobnie przyjął później po matce, lub po swoim ojczymie). Wladas Arkadiewicz związał się jednak z Lilią Michaiłowną - matką Vitasa. Najprawdopodobniej się pobrali, a nawet jeśli nie, to on już do tamtej kobiety nie wrócił. Niedługo potem, 19 lutego 1981, urodził się Vitas czyli Witalij Wladasowicz (od imienia ojca) Graczew (od nazwiska ojca)...
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Wysłany: Sob Lut 02, 2008 00:37
Reklama

 Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
  
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

POLSKIE FORUM FANÓW VITASA  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
    Powered by Active24, phpBB © phpBB Group. Designed for Trushkin.net | Themes Database